.
úvodobsahfórum DUCHOVNO
sk
en
fr
br
es
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Pridať záložku
RSS


POZNANIE: PREDNÁŠKY 

Prednášky


Písané slovo nie je schopné v sebe uchovať toľko života, ako slovo hovorené, preto vám ponúkame tie najlepšie prednášky na tému duchovný život ako audiozáznam vo formáte mp3.


Prednášky  

Prednášky vydané knižne:


Kniha „Na ceste vzostupu” - výber prednášok

Na ceste vzostupu

Výber prednášok zameraných na podporu duchovne hľadajúcich ľudí - knižné vydanie.
Knihu si môžete zakúpiť na prednáškach alebo objednať priamo u autora knihy na e-mailovej adrese: tomaslajmon(zavináč)gmail.com
Formát: A5, počet strán: 212, jazyk: český. Slovenské vydanie sa pripravuje.

Prednášky na stiahnutie:


31 MB
Život smrťou nekončí
Prednášajúci: Tomáš Lajmon, Jan Marschner
Formát záznamu: 96kB mp3, jazyk: slovenský, český

63 MB
Pôsobenie bytostných síl prírody
na naše zdravie

Prednášajúci: Tomáš Lajmon
Formát záznamu: 96kB mp3, jazyk: slovenský

67 MB
Zákonitosti, ktoré hýbu naším osudom
Prednášajúci: Jan MarschnerKarel Kříž
Formát záznamu: 96kB mp3, jazyk: český

63 MB
Rozvíjanie duchovných schopností
Prednášajúci: Aleš SvobodaJan Marschner
Formát záznamu: 96kB mp3, jazyk: èeský

SLNOVRAT
– DVD z festivalu výprav za poznaním 2010. PREDNÁŠKY: Robo Jankovich: Ekosídelné spoločenstvá, Marcel Matisko: Regresná terapia, František Nagy: Germánska nová medicína, M. Valentovič: Kam smeruje naša spoločnosť + CD a MP3 Live - koncert Maoka na festivale.
STIAHNUŤ: 1. časť - 2. časť - 3. časť - 4. časť

Všetky prednášky sú za účelom ich plynulosti upravované, v niektorých prípadoch aj krátené.

Popis prednášok:


Život smrťou nekončí [mp3 prednášky]

Prednášky - Život smrťou nekončí

"Nám to nikto nehovoril, čo bude po smrti. A my sme zrazu umreli a nevedeli sme, čo robiť..." Pokiaľ sa ľudský duch po smrti viaže na bedákajúcich príbuzných v snahe im vysvetliť, že on je živý a chce dobehnúť to, čo v svojom živote zameškal, zhutnie, a premešká možnosť odchodu...

Pomáhajú človekovi v prechode z tohto sveta svetlé bytosti? Čo sa deje s ľudskou dušou, keď umiera pozemské telo? Môže človeka "bolieť", keď je telo spálené predčasne? Môžu nám znepríjemniť odchod z pozemského života naši príbuzní? Ako máme byť pripravení na prechod na druhú stranu? Čo človeku zaručí dôstojné umieranie a šťastný život na onom svete? Ako usilovať na ceste ku Svetlu?

Prednáška odpovedá na otázky človeka o jeho odchode na druhý svet, ktorý skôr či neskôr čaká každého z nás a je odpoveďou na otázky, ktoré majú byť zodpovedané ešte počas života.


Pôsobenie bytostných síl prírody na naše zdravie [mp3 prednášky]

Prednášky - bytostné sily

Za všetkým hmotným v našom živote sa skrýva duchovné a bytostné pôsobenie. Aj za hmotným zdravím i chorobou sa skrýva duchovná príčina, ktorá musí pri liečení choroby stáť na prvom mieste, ak sa chce dôjsť k trvalým pozitívnym výsledkom. Za hmotne nádhernou prírodou sa skrývajú bytostné sily a bytosti, ktoré sa o ňu starajú a formujú ju. Za akýmikoľvek výsledkami v živote sa skrýva pôsobenie duchovných síl človeka. Všetko sa tak deje prísne podľa zákonov stvorenia.

Odsúvanie bytostí prírody len do ríše rozprávok a bájov iba preto, že ich už ľudia nedokážu vidieť a vnímať, znamená nielen jeden z ďalších znakov ľudského podriadenia sa rozumu, ale hlavne prerušenie spojení a vzťahov s prírodou ako takou; pritom spolupôsobenie človeka a prírody je nutné k zachovaniu harmónie na Zemi a takisto i k vzájomnej podpore a pomoci. Tak aj bytostné sily môžu tiež hmotne pomôcť človeku ku zdraviu; o tom, a nielen o tom, je táto prednáška...


Zákonitosti, ktoré hýbu naším osudom [mp3 prednášky]

Zákony umožnili vznik všetkého vo vesmíre i v celom stvorení, zákony udržujú všetko pri živote, všetko týmto zákonom podlieha. Človek sa im, či sa mu to páči alebo nie, musí podriadiť, pokiaľ nechce byť týmito zákonmi zničený. Je zaujímavé, že prírodným zákonom pôsobiacim na materiálny svet sa každý podriaďuje, a ani ho len nenapadne čakať, že ťažký kameň bude plávať na vode, alebo slabé premôže silné... Ale v duchovnom živote, kde pôsobia tie isté Božie zákony vo vyššej forme, sa však nelogicky očakáva, že nebudú platiť, prípadne budú fungovať naopak...

Prednáška o zákonitostiach, ktoré hýbu naším osudom, hovorí práve o zákonoch, ktoré hoci všetci poznáme, predsa ich vo svojom vlastnom živote nevnímame a ignorujeme. Potom hovoríme o nespravodlivosti, zlom osude, osudových ranách... ale nevidíme, že my sami svojimi slovami, myšlienkami a skutkami sadíme semienko, ktoré v týchto nemenných zákonoch musí priniesť úrodu rovnakého druhu.

Hlavnou témou prednášky je vysvetlenie zákonov, v ktorých žijeme, tak, aby sme ich plne spoznali a mohli v nich vedome utvárať náš život. Prednáška súčasne pomáha človeku nájsť odpoveď aj na otázky: Je náš osud daný? Pôsobia na nás hviezdy? Môže sa nám vrátiť karma?


Rozvíjanie duchovných schopností [mp3 prednášky]

Cieľom prednášky je upriamiť človeka na skutočné duchovné schopnosti, ktoré mu boli dané do života. Prednáška hovorí aj o spôsobe vnímania človeka, rozoznávaní toho, čo je "hore" a "dole", o svete myšlienok, o Stvorení, meditácii, duchovnej akrobacii, a hlavne o tom, ako sa dajú konkrétne rozvíjať duchovné schopnosti každého človeka.

Ak sa chcete vydať ku Svetlu ušľachtilým spôsobom a skutočne rozvinúť zverenú vám hrivnu, odporúčame vám vypočutie, alebo návštevu tejto prednášky. Ciest ku Svetlu je toľko, koľko je ľudí. Smer ku Svetlu je však iba jeden...

Up Contents Home

Nikdy viac
  powered by: led žiarovky
počet návštev 4516444 od 1.1.2007