.
úvodobsahfórum DUCHOVNO
sk
en
fr
br
es
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Pridať záložku
RSS


ČLÁNKY: ČLOVEK 

Krása ženy


Krása ženy

Žena je už odmalička, i keď možno nevedome, vychovávaná k vopred stanovenému, pokiaľ možno zmysluplnému postu ženy. Na hranie jej nedajú autíčko, ale strčia jej do rúk bábiku, aby si skúšala úlohu matky. Ak jej brat rozhádže hračky, zväčša ich poupratuje ona, aby si navykla na rolu gazdinky a  ženy v domácnosti. A ak by sa náhodou chcela s niekým pobiť, lebo sa jej ten niekto vysmieva, tak to nemôže, lebo sa to nepatrí, a pre ňu ako pre ženu je to neprípustné, ba dokonca smiešne... Takto by sme mohli pokračovať donekonečna. Kto však ženy v tomto jednostrannom správaní podporuje? Kto z nich vychováva princezné, neschopné čohokoľvek? Kto v nich udržuje závislosť na mužoch a upiera im slobodu, samostatnosť a nezávislosť? A zase sme na začiatku, pretože na príčine je opäť žena. To žena je predsa hlavnou vychovávateľkou detí. Život takto vychovanej ženy potom väčšinou vyzerá dosť jednoznačne. Stačí jej vsadiť na svoju krásu a o všetko má postarané. Popritom má ešte i akési tiché právo, či skôr nehanebnú odvahu, zasahovať do záležitostí svojho drahého manžela, všetko kritizovať a s ničím nebyť spokojná.

Spoločnosť chápe vo všeobecnosti ženu ako krehkú bytosť, ktorá sa o seba nedokáže ani dobre postarať a preto jej aj pripisuje iba určité obmedzené miesto v spoločnosti. Vďaka tomu je na svete niekoľkonásobne viacej žien, ktoré nevedia vôbec čítať a písať, ako vzdelaných. A to má vychovávať deti? Žena je navyše vo všeobecnosti viacej labilná ako stabilná. Dokonca predá rada aj samu seba. Vsadí najradšej na to, čo najľahšie zaberie, na svoju sexualitu. A stačí k tomu iba "roztiahnuť nohy"... Takýto stav je však aj vizitkou mužov, či nie? Príčina a následok. Žena je tou príčinou a muž je tým následkom. Veď takto to mužom mnohokrát viacej vyhovuje. Sami nakoniec dobre viete, na čo niektoré ženy vlastne slúžia. Vlastne, nie iba niektoré. Dá sa povedať, že drvivá väčšina. Preto by sme k tejto téme nemali byť ľahostajní. Veď väčšina žien slúži iba ako doplnok k majetku, alebo ako okrasa do Ferrari, či ako veľmi efektívny čistiaci prostriedok.

A ženy to tak rady podporujú! Väčšine takéto usporiadanie spoločnosti absolútne vyhovuje. Ich závislosť na ňom je pre nich až životne dôležitá. Jediný rozdiel medzi takýmito ženami a prostitútkami je v spôsobe výberu poplatku za svoje služby...

Ako vidíte, je to s nami ženami až takéto zlé, ba možno ešte i horšie. Ako každá ľudská osobnosť, tak aj žena by mala mať lepšie a konštruktívnejšie miesto vo svete. Veď pre vyššiu schopnosť citu je jej úloha nenahraditeľná. Dokáže vyvinúť nesmiernu lásku, odovzdanosť, obetavosť, odvahu a vyjadriť krásu a múdrosť.

Žena musí byť veľmi odvážna. Neraz potrebuje dokonca mužskú odvahu a silu a mnohokrát ju aj prevyšuje. Preto žena je a má byť vlastne zdravo rovnoprávna. Nejde tu teda ani tak o to, kto je muž a kto žena, ale kto je aká osobnosť. O mužoch sa hovorí, že by mali byť silní a nemali by nikdy neplakať. Ale vari muži nie sú tiež ľudia, so svojimi potrebami, svojím žiaľom a svojou bolesťou? Aj žena je teda v prvom rade človek, rovnako ako nejaký Róm, Ukrajinec alebo černoch.

V čom teda spočíva pravá krása ženy? Krása ženy je v jej nežnosti, ženskosti, kráse, láske a pozitívnej tvorivosti. V skutočnom záujme rastu a múdrosti...

Leila

Facebook
Twitter
LinkedIn
MySpace


Up Contents Home
  powered by: led žiarovky
počet návštev 4318804 od 1.1.2007